Kapak Baskıları

 
E-Posta
Şifre

matbaa
 

Kapak Baskıları

      1)      Taslama kapak (sert kapak)

2)      Kalın gramajlı kağıt kapak

3)      Suni deri kapak

4)      Termo deri kapak 

 

1)      Taslama Kapaklı (Sert Kapaklı ): Kalın ve sert kapaklardır. Bu kapak türüne  firma görselleriniz, logonuz ve bilgileriniz renkli şekilde basılabilir. Aynı zamanda kapak kısmının içi de renkli olarak basılabilir. Bu kapak türünde öncelikle baskınız kuşe kağıda  basılır, daha sonra Avrupa mukavvalara taslama yapılır. Yani bir anlamda mukavvalar üzerine basılı olan kuşe kağıt yapıştırılır. Genellikle kapakların iç taraflarında baskı olmaz. Fakat istendiği takdirde kapak içleri de renkli baskılı olabilir. Bu şekilde istenen kapaklarda mukavvanın iç kısmına yapıştırılan kuşe kağıda önce baskınız yapılır, daha sonra da kapak içine yapıştırılır.  

 

2)      Kalın Gramajlı Kağıt Kapaklı :  Bu kapaklar genellikle defterin mukavemetli olması için kalın gramajlı kağıt türlerinin seçilmesi ile yapılır. Bu tür defterler genellikle az sayfalı defterlerdir. Kullanılan kağıtlar ise 300-350 gr. kuşe kağıt veya 250-300-350 gr. amerikan bristol kağıtlardır.  Yine kapağın dışı renkli olabildiği gibi iç kısmı da renkli tercih edilebilir.

 

3)      Suni Deri Kapak: Suni deri ajandalarda olan kapaklardır. Dışına renkli görseller koyulamaz. Bu tür kapaklara serigrafi baskı ve sıcak baskılar yapılabilir. Serigrafi baskılar sadece  çeşitli renklerle firma bilgilerinizi yazabileceğiniz baskı türüdür. Sıcak baskılar ise renkli değildir. Daha çok termo deri defterlerde  kullanılır. Kapakta yazıların bulunduğu kısım içeri göçmüş gibi olur ve derinin renginde yazılar oluşur.

 

4)      Termo deri kapak: Termo deri kapaklar üzerine serigrafi baskı yapabileceğimiz gibi, sıcak baskı ve lazer baskı da yapılabilir. Serigrafi baskı suni deri kapakta olduğu gibi renkler kullanılarak yapılır. Sıcak baskı da ise yazı kısımları içeri göçmüş görüntüsü alır. Lazer baskılar ise deri yakılarak yapılır ve derinin altından çıkan renge göre renk alır. Yakılarak deriye işlendiği için kesinlikle çıkmaz.

 
 
 
     

Pendik - İSTANBUL      Tel: +90 532 704 17 60
e-posta : info@maviajansmatbaa.com
MAVİ AJANS MATBAA REKLAM PROMOSYON HİZMETLERİ
© maviajansmatbaa.com 2010-2026 Yasal Uyarı Tüm Hakları Saklıdır.