5 Adımda Etkileyici Kartvizit Hazırlama

 
E-Posta
Şifre

matbaa
 

5 Adımda Etkileyici Kartvizit Hazırlama


Kartvizit nedir!

Ölçü bakımından en küçük, reklam tanıtım malzemesi olarak kullanım bakımından en önde gelen, tek veya çift yönü de reklam için kullanışlı olan, içeriğinde sadece kısa ve öz bilgiler barındıran reklam tanıtım aracıdır.

   

Nasıl Hazırlanır!
Kartvizit hazırlamanın birçok şekli ve çeşidi vardır. Her iş koluna, her bireye, özel veya resmi farketmeksizin hazırlanılabilmektedir. Kartvizit hazırlamanın en önemli kuralı ise içerikte kısa ve öz bilgiler bulundurulmasıdır. Kartvizit tasarımı yaparken izlenmesi gereken yollar şunlardır.

 

Tasarım!
Tasarım, bir kartvizitin temeli olan işlemdir.  Tasarım, sizlerin düşüncenizde yer alan bir fikri veya objeyi gerçeğe dönüştürmek için yapılan çalışmadır. Hayal gücü, tasarımın oluşmasında ki en önemli unsurdur.

 

Görsel!
Bir kartvizitin etkili olabilmesi için kullanılan bilgiler beraberinde etkili görseller de tercih edilebilir. Kurumsal kimliğiniz ve işinizi yansıtan renk tonlarından oluşan bir görsel hem göze hitap eder, hem de birey üzerinde etki oluşturur.  Et üzerine kurulu bir işletme nasıl ki meyve ile tanıtılamazsa işletmeniz de alakalı olmadığı görsel ve renklerle tanıtılamaz.

 

Markasal Düşünce!
Bir kelime, sizlere neler sunabilir hiç düşündünüz mü? Steve Jobs, Apple kelimesini teknoloji şirketine isim olarak katarken, bu denli büyük bir firma olacağından haberdar mıydı acaba? Ya da Nokia şirketi “ Connect to people” derken, zamanının en önemli telefon firması olacağını hayal edebilmiş miydi? Bu nedenle işletmelere verilecek isim yapılacak işe ve verilecek hizmete uygun olmaktan ziyade yaratıcı da olmalı. Sizi ve dâhiyane fikirlerinizi, müşterilerinize yansıtmalı.  Windows kelimesinin pencere anlamına gelmesi, onun işletim sisteminde bir dev olmasına mani olmamışsa, sizin de takınacağınız sıfat, buna denk olmalıdır.

 

İsim!
Şirket ismi, yapacağınız işi yansıtmakla beraber, sizin bu iş fikrine nasıl kapıldığınızı da aktarmalı insanlara. Kişi üzerinde merak uyandırmakla beraber, alakalı da olmalıdır. Kişi isim ile ilgili size soru sorduğunda bunun karşılığında mantıklı ve anlamlı bir hikaye sunmalısınız onlara ki hoşnutluklarını şirketinizle iş yaparak ya da tüketim ihtiyaçlarını sizden karşılayarak bunu dile getirebilsinler.

 

Slogan!
Kartvizit alanı küçük olduğu için kullanacağınız sloganın iki yâda üç kelimeden oluşmalı veya bir cümleyi geçmemesi gerekir. Tercih edeceğiniz sloganlar insanlara “Biz en iyisiyiz” anlamını veya “İdeal tercih”  fikrini verebilecek türden olmalıdır. Kurumsal şirketinizin sloganı müşterinizi önemsediğiniz anlamlarını da ifade etmelidir. Slogan olarak tercih edilecek şablon “Siz bizim için değerlisiniz” mesajını da içerisinde barındırmalıdır. İnsanlarda ilgi uyandıran isimler, dikkatlerini çeken renkler ve “bizi tercih edin, biz farklıyız” anlamını taşıyan her slogan sizin ve işletmenizin büyümesinde etkili rol oynayacaktır.

 

 
 
 
     

Pendik - İSTANBUL      Tel: +90 532 704 17 60
e-posta : info@maviajansmatbaa.com
MAVİ AJANS MATBAA REKLAM PROMOSYON HİZMETLERİ
© maviajansmatbaa.com 2010-2026 Yasal Uyarı Tüm Hakları Saklıdır.